Login
Najděte mi motorový olej

Přihlásit se k odběru

Přihlaste se k odběru novinek a neuniknou vám žádné nabídky pro váš vůz.


Proč je správný motorový olej pro TATA Indica Vista důležitý?

Správný motorový olej je důležitý jak pro správný výkon, tak i a dlouhou životnost a spolehlivost auta.
Správný olej totiž zajišťuje hladký běh motoru. Olej totiž vytváří mezi mechanickými částmi vrstvu a tak zabraňuje částem, aby se o sebe přímo třeli a opotřebovávali se a tím motor chrání. Nejoblíbenější oleje podle uživatelů najdete na ktery.cz.
Kromě toho také olej udržuje motor vozu TATA Indica Vista od nečistot a oxidace. Na oleji prostě záleží. Oleje se vyrábí v různých viskozitách. Viskozita je míra vnitřního tření. Čím je olej viskóznější, tím je jeho míra vnitřního tření vyšší. Pro srovnání - například med má vyšší viskozitu než voda. Viskozita přímo závisí na okolních i vnitřních teplotách a musí odpovídat konkrétnímu motoru. Viskozitu zjistíme přímo z označení oleje. Oleje se označují například 5W-30. První číslo označuje viskozitu za studena, což označuje i následující písmeno (W jako WINTER). Čím je první číslo nižší, tím je olej méně viskózní. Nižší viskozita za studena pomáhá motorům lépe startovat v chladném prostředí, protože vytváří menší odpor. Druhé číslo označuje viskozitu za vysokých teplot. Ta opět musí odpovídat požadavkům vašeho motoru.

Minerální a syntetické oleje - jsou vhodné pro TATA Indica Vista?

Existují minerální, částečně syntetické a plně syntetické oleje. Minerální oleje jsou z surové ropy, která je průmyslově zpracována a zbavena nečistot a nechtěných komponent jako jsou například vosky. Syntetické oleje jsou vyráběny složitějším chemickým procesem, který zajišťuje jejich čistotu. Díky tomu syntetické oleje lépe chrání motor, a to zejména při startování, kdy jsou součástky nejvíce namáhány. Také jsou více odolné teplu a jsou lépe chráněny proti oxidaci. Při přecházení z nesyntetického oleje na syntetický je však u starších vozů nutné zvážit stav motoru - syntetické oleje lépe rozpouští usazeniny a může tak dojít k ucpání olejového filtru či mazacích kanálů a tím k zadření motoru. Pravidelně servisovanému automobilu, u kterého se dodržují intervaly výměny oleje a filtrů a používají kvalitní oleje takové riziko však nehrozí.


Francouzská verze - Huile moteur TATA Indica Vista

Motorový olej pro TATA Indica Vista

Důležité info - jak zjistit vhodný motorový olej pro TATA Indica Vista

  1. Zkontrolujte štítky u dveří řidiče a v motorovém prostoru
  Nejlepší variantou pro výběr oleje je zpravidla již dříve ve voze používaný olej – zjednodušeně řečeno, motor je na něj zvyklý (i použití lepšího může uškodit, viz. zde). Druh stávajícího oleje naleznete na štítcích jako jsou na obrázku, a to buď po otevření dveří řidiče (zboku na palubní desce) nebo v motorovém prostoru na viditelném místě (zpravidla blízko uzávěru pro doplňování oleje). Vhodné je tedy pořídit olej stejný, a to včetně značky. Náš tip - pro nalezení nejnižší ceny zadejte název a typ oleje zde:

  2. Podívejte se do servisní knížky nebo manuálu vozidla
  Pokud jste štítek nenašli, další variantou je servisní knížka vozu, pokud ji máte k dispozici. Zde by měl být údaj o druhu oleje vepsán. Pokud nemáte servisní knížku, vhodný typ oleje zjistíte i z manuálu k vozidlu. Manuály k vozům naleznete většinou i na stránce výrobce vozidla. Zde se může stát, že bude uvedena pouze specifikace oleje, nikoliv typ. Pokud je tomu tak, lze použít jakýkoliv olej odpovídající této specifikaci. Váš olej za nejnižší cenu pak najdete vždy na Heuréce.
  3. Nepodařilo se vám najít typ oleje nebo hledáte alternativu? Vyberte si z následujících olejů pro vůz TATA Indica Vista:
 • Indica Vista Aqua 1.3 (D / DT) (2010-)
 • Indica Vista Aqua 1.4 TDI (DT) (2010-)
 • Indica Vista Aura 1.3 (D / DT) (2010-)
 • Indica Vista Aura Plus 1.3 (D / DT) (2010-)
 • Indica Vista Terra 1.3 (D / DT) (2010-)
 • Indica Vista Terra 1.4 TDI (DT) (2010-)

Indica Vista Aqua 1.3 (D / DT) (2010-)

 • 64x64

  Rimula R4 L 15W-40 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Rimula R4 L 15W-40 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Indica Vista Aqua 1.3 (D / DT) (2010-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu TATA dopřát.

 • Interval výměny oleje: 10000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 3.7litrů

Indica Vista Aqua 1.4 TDI (DT) (2010-)

 • 64x64

  Rimula R4 L 15W-40 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Rimula R4 L 15W-40 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Indica Vista Aqua 1.4 TDI (DT) (2010-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu TATA dopřát.

 • Interval výměny oleje: 10000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 5.5litrů

Indica Vista Aura 1.3 (D / DT) (2010-)

 • 64x64

  Rimula R4 L 15W-40 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Rimula R4 L 15W-40 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Indica Vista Aura 1.3 (D / DT) (2010-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu TATA dopřát.

 • Interval výměny oleje: 10000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 3.7litrů

Indica Vista Aura Plus 1.3 (D / DT) (2010-)

 • 64x64

  Rimula R4 L 15W-40 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Rimula R4 L 15W-40 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Indica Vista Aura Plus 1.3 (D / DT) (2010-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu TATA dopřát.

 • Interval výměny oleje: 10000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 5.5litrů

Indica Vista Terra 1.3 (D / DT) (2010-)

 • 64x64

  Rimula R4 L 15W-40 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Rimula R4 L 15W-40 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Indica Vista Terra 1.3 (D / DT) (2010-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu TATA dopřát.

 • Interval výměny oleje: 10000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 3.7litrů

Indica Vista Terra 1.4 TDI (DT) (2010-)

 • 64x64

  Rimula R4 L 15W-40 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Rimula R4 L 15W-40 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Indica Vista Terra 1.4 TDI (DT) (2010-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu TATA dopřát.

 • Interval výměny oleje: 10000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 5.5litrů