Login
Najděte mi motorový olej

Přihlásit se k odběru

Přihlaste se k odběru novinek a neuniknou vám žádné nabídky pro váš vůz.


Proč je správný motorový olej pro HONDA Insight 1.3 důležitý?

Správný motorový olej je důležitý jak pro správný výkon, tak i a dlouhou životnost a spolehlivost auta.
Správný olej totiž zajišťuje hladký běh motoru. Olej totiž vytváří mezi mechanickými částmi vrstvu a tak zabraňuje částem, aby se o sebe přímo třeli a opotřebovávali se a tím motor chrání. Nejoblíbenější oleje podle uživatelů najdete na ktery.cz.
Kromě toho také olej udržuje motor vozu HONDA Insight 1.3 od nečistot a oxidace. Na oleji prostě záleží. Oleje se vyrábí v různých viskozitách. Viskozita je míra vnitřního tření. Čím je olej viskóznější, tím je jeho míra vnitřního tření vyšší. Pro srovnání - například med má vyšší viskozitu než voda. Viskozita přímo závisí na okolních i vnitřních teplotách a musí odpovídat konkrétnímu motoru. Viskozitu zjistíme přímo z označení oleje. Oleje se označují například 5W-30. První číslo označuje viskozitu za studena, což označuje i následující písmeno (W jako WINTER). Čím je první číslo nižší, tím je olej méně viskózní. Nižší viskozita za studena pomáhá motorům lépe startovat v chladném prostředí, protože vytváří menší odpor. Druhé číslo označuje viskozitu za vysokých teplot. Ta opět musí odpovídat požadavkům vašeho motoru.

Minerální a syntetické oleje - jsou vhodné pro HONDA Insight 1.3?

Existují minerální, částečně syntetické a plně syntetické oleje. Minerální oleje jsou z surové ropy, která je průmyslově zpracována a zbavena nečistot a nechtěných komponent jako jsou například vosky. Syntetické oleje jsou vyráběny složitějším chemickým procesem, který zajišťuje jejich čistotu. Díky tomu syntetické oleje lépe chrání motor, a to zejména při startování, kdy jsou součástky nejvíce namáhány. Také jsou více odolné teplu a jsou lépe chráněny proti oxidaci. Při přecházení z nesyntetického oleje na syntetický je však u starších vozů nutné zvážit stav motoru - syntetické oleje lépe rozpouští usazeniny a může tak dojít k ucpání olejového filtru či mazacích kanálů a tím k zadření motoru. Pravidelně servisovanému automobilu, u kterého se dodržují intervaly výměny oleje a filtrů a používají kvalitní oleje takové riziko však nehrozí.


Francouzská verze - Huile moteur HONDA Insight 1.3

Motorový olej pro HONDA Insight 1.3

Důležité info - jak zjistit vhodný motorový olej pro HONDA Insight 1.3

  1. Zkontrolujte štítky u dveří řidiče a v motorovém prostoru
  Nejlepší variantou pro výběr oleje je zpravidla již dříve ve voze používaný olej – zjednodušeně řečeno, motor je na něj zvyklý (i použití lepšího může uškodit, viz. zde). Druh stávajícího oleje naleznete na štítcích jako jsou na obrázku, a to buď po otevření dveří řidiče (zboku na palubní desce) nebo v motorovém prostoru na viditelném místě (zpravidla blízko uzávěru pro doplňování oleje). Vhodné je tedy pořídit olej stejný, a to včetně značky. Náš tip - pro nalezení nejnižší ceny zadejte název a typ oleje zde:

  2. Podívejte se do servisní knížky nebo manuálu vozidla
  Pokud jste štítek nenašli, další variantou je servisní knížka vozu, pokud ji máte k dispozici. Zde by měl být údaj o druhu oleje vepsán. Pokud nemáte servisní knížku, vhodný typ oleje zjistíte i z manuálu k vozidlu. Manuály k vozům naleznete většinou i na stránce výrobce vozidla. Zde se může stát, že bude uvedena pouze specifikace oleje, nikoliv typ. Pokud je tomu tak, lze použít jakýkoliv olej odpovídající této specifikaci. Váš olej za nejnižší cenu pak najdete vždy na Heuréce.
  3. Nepodařilo se vám najít typ oleje nebo hledáte alternativu? Vyberte si z následujících olejů pro vůz HONDA Insight 1.3:
 • Insight 1.3 Hybrid (65kW) (P) (2009-)
 • Insight 1.3 IMA VTEC CVT Hybrid (65kW) (P) (2009-)

Insight 1.3 Hybrid (65kW) (P) (2009-)

 • 64x64

  Helix Ultra SN 0W-20 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Helix Ultra SN 0W-20 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Insight 1.3 Hybrid (65kW) (P) (2009-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu HONDA dopřát.
 • 64x64

  Helix Ultra AJ 0W-20 Standardní olej Chci nejlepší cenu »

  Motorový olej Helix Ultra AJ 0W-20 plně vyhovuje specifikaci pro Insight 1.3 Hybrid (65kW) (P) (2009-) a je tak ideálním mazivem pro tento vůz HONDA.

 • Interval výměny oleje: minimálně 20000 km, maximálně 15000 km nebo minimálně 12 měsíců, maximálně 12měsíců
  Kapacita: 3.6litrů

Insight 1.3 IMA VTEC CVT Hybrid (65kW) (P) (2009-)

 • 64x64

  Helix Ultra Professional AV 0W-30 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Helix Ultra Professional AV 0W-30 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Insight 1.3 IMA VTEC CVT Hybrid (65kW) (P) (2009-) a je tak to nejlepší, co můžete svému vozu HONDA dopřát.
 • 64x64

  Helix Ultra A5/B5 0W-30 Standardní olej Chci nejlepší cenu »

  Motorový olej Helix Ultra A5/B5 0W-30 plně vyhovuje specifikaci pro Insight 1.3 IMA VTEC CVT Hybrid (65kW) (P) (2009-) a je tak ideálním mazivem pro tento vůz HONDA.
 • 64x64

  Helix Ultra AV 0W-30 Cenově dostupný olej Chci nejlepší cenu »

  Motorový olej Helix Ultra AV 0W-30 je ideální alternativou dražších olejů pro Insight 1.3 IMA VTEC CVT Hybrid (65kW) (P) (2009-) avšak i tak plní specifikaci pro oleje pro vozy HONDA.

 • Další alternativní oleje: A3/B3 0W-20
  Interval výměny oleje: minimálně 20000 km, maximálně 15000 km nebo minimálně 12 měsíců, maximálně 12měsíců
  Kapacita: 3.6litrů